PayPoster.comSearchRusya'dan geri adım

Poster Rusya'dan geri adım

Item #: 33631176
Rusya
cute koala
image loading
Rating: ★★★★☆ / 4.3 / 338 views
user_21268:
— Fatih Sultan Mehmet, demokratik bir yaklaşım ile İstanbul’lu Ortodoks’ları sığındıkları Ege Adaları, İtalya ve Fransa’dan geri çağırmasıyla kendi dillerinde eğitim yapabilecekleri, Patrikhane’lerini yeniden ihya edebilecekleri ve ibadetlerini yerine getirebilecekleri bir ortam hazırlamış, Patrikhane’nin ilk önce ” Oniki Havariler Manastırına ” sonra ” Fethiye Kilisesine ” en son da bugünkü yerine taşınmasına olanak vermiştir. Fatih Sultan Mehmet ile Patrik Gennadios arasındaki antlaşmaya göre 1454 yılında Fener sınırları içerisinde bir okul kurulmaya karar verilir.
Avrupa’nın 5. en büyük şatosu olan bina 1881 yılında mimar Konstantin Dimadis tarafından bugun ki halinde inşa edildi. Okulun bugünkü arazisi aynı zamanda bu okulun mezunu olan Dimitri Kantemir’e ait olup okul binasının aşağı kısmında bu kişinin bir de evi bulunur. Dimitri Kantemir, Boğdan Prensidir, ( 1673 – 1727 ) tarihçi, yazar ve musiki adamı olan Kantemir, ” Osmanlı İmparatorluğu’nun büyümesi ve çöküşünün tarihi ” isimli kitabı 5 dile çevrilmesinin ardından 1710 yılında Rusya’ya kaçmış ve burada vefat etmiştir. — Okul, zemin ve 3 kattan oluşup kubbesinin yerden yüksekliği 40 metredir. En tepesinde bulunan gözlem evinden, orada bulunan 100 yaşını aşan teleskop ile gözlem yapılabilinir ve Haliç 360 derece görülebilir. Okulun ön ve arka olmak üzere bulunan iki bahçesinden ön taraftakinde halı saha ve okul görevlisinin evi vardır, arka bahçesi ise mangal partilerinin yapıldıgı çardağı ile tam bir bahçe görünümündedir.
— Genelde Salı günleri ziyarete açık olan okul, iç mekanlarında yerlerde Rumca yazılar barındırır. Bunlardan birkaç tanesi; 
Bana bilgisiz gel ve bu eğitim yuvasında ol
Zamanın kıymetini bil
Kendini tanı
Erdemli ol
Barış iste
Merhametli ol
Bilgiyi iste #balat #fenerrumlisesi #balatsokakları #balatsokaklari #balatfenerrumlisesi #balatsokakları #gezelimgörelim #birgezginol #pusulasızgezginler
user_3437797:
2. Uluslararası Helal Turizm Kongresi Takvimi Hakkında
Önümüzdeki dört ay içerisinde ülkemizdeki turizm temalı bilimsel faaliyetlerin sıklıkla yapılacağını ve bu nedenle bildirilerini süresinde yetiştiremeyeceğini ifade eden bilim insanlarının talepleri doğrultusunda alınan yürütme kurulu kararı gereği 2. Uluslararası Helal Turizm Kongresi 04-06 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılmak üzere ertelenmiştir. Kongre otelimizde herhangi bir değişiklik olmayıp Antalya/Alanya’da yer alan Wome Deluxe oteldir. Helal turizm kongresine şu ana kadar Türkiye, Malezya, Endonezya, Pakistan, Özbekistan, Kazakistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Fas, Libya, Irak, Ürdün, Yemen, Cezayir, Mısır, Bangladeş, Almanya, İngiltere, İspanya, Ukrayna, Hollanda, ABD, Güney Kore, Rusya ve Singapur’dan olumlu geri dönüşler vuku bulmuştur. Anlayışınız için teşekkür eder, siz değerli katılımcılarımız ile 2. Uluslararası Helal Turizm Kongresinde birlikte olmaktan memnuniyet duyarız. Kurban bayramınız mübarek olsun.
 #helal #turizm #kongre
Nice poster, is not it?

Report violation

This art print displays sharp, vivid images with a high degree of color accuracy on high quality canvas. A member of the versatile family of art prints, this high-quality reproduction represents the best of both worlds: quality and affordability.

In Stock 100% Satisfaction Guarantee 100% Confidentiality, no one will know what in the parcel
US $4.59 size:
Shipping options
  • Ships within 2 business days.
  • To: Worldwide.
  • Delivery time 7-18 days to USA and 14-30 days to WorldWide.
  • Poster is packaged in tube, this is 100% that your poster will be in perfect condition.
  • Tracking number for all orders, you can check it in 24 hours on your postal service.
  • 30 Day Money Back Guarantee.